Zederma Shop

Bize Ulaşın

Zederma Shop
×

Hiperpigmentasyona ve bölgesel cilt lekelerine karsı destek sunan özel leke peeling serumu içerdiği AHA ile cildin yüzeyindeki zarar görmüş deri hücrelerini arındırmaya yardımcı olur. Cildin kendini yenilemesine, korunmasına ve canlanmasına destek sağlar.


İçeriğindeki salisilik asit sayesinde , cildin sebum dengesini sağlayıp akne oluşumuna karsı engel olmaya yardımcı olur.

Ürünü kullanmadan önce kolunuzun iç kısmına bir miktar sürüp deneyin. Alerjen bir reaksiyon vermediğine emin olduktan sonra kullanabilirsiniz. Cildinizi asitlere alıştırmak için 1 hafta boyunca üç günde bir uygulama yapınız. Ardından günaşırı sadece geceleri yatmadan önce cildinize uygulayınız. Uygulamadan 3-4 dakika sonra cildinizi yıkayınız. Cildi yıkadıktan sonra, diğer bakım ürününüzü / nemlendiricinizi kullanabilirsiniz. Tavsiyemiz ürünü gündüz kullanımda SPF 50 güneş koruyucu krem ile kullanmanız.


Uygulamadan sonra ilk birkaç gün hafif bir karıncalanma hissedilebilir, bu hissiyat geçicidir. Ürünü kullandığınız süre boyunca ve kullanmayı bıraktıktan sonra bir hafta süresince gündüzleri cildinize 50+SPF koruma faktörlü güneş koruyucu uygulayınız ve yüzünüzü uzun süre güneşe maruz bırakmayınız. Kullanımı hakkında daha detaylı bilgi için lütfen uyarılar kısmını okuyunuz.

Aqua, Lactic Acid, Glycolic Acid, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Sodium Lactate, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, PEG-12 Dimethicone, Phenoxyethanol, Glycerin, Mandelic Acid, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, Parfum, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA.

Sipariş VerZederma Shop

Akne serum

Akne serum oldukça etkili sonuçlar alabileceğiniz ürünlerdir. Akne sivilce birçok insan için bir kâbus olabilir. İnsanların günlük hayata katılımını engelleyebilir ve duygusal strese neden olabilir. Sivilceyi tedavi etmenin birçok farklı yolu olsa da en etkili yollardan biri cilde sivilce serumu uygulamaktır. Bu serumlar sorunu içeriden çözmenize yardımcı olarak daha temiz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

 

Cilt serumları arasında akne serumu uygulamak en iyi yollardan biridir. İstenmeyen yan etkilere neden olabilecek sert kimyasallar veya ilaçlar kullanmadan sivilceyi tedavi etmek. Serumlar, satın almadan önce araştırma yaptığınız sürece kolay ve etkilidir; sadece her insanın derisinin farklı olduğunu unutmayın!

 

Çoğu insan sivilcelerin; gözeneklerin kir, aşırı yağ ve bakteri ile tıkandığında ortaya çıktığını bilir. Zamanla bu lekeler büyük, ağrılı kist ve nodüllere dönüşür. Neyse ki, bu sorunları tedavi etmenin birkaç etkili yolu var. Bu tedavilerden biri akne serumu kullanmayı içerir. Bu serumlar, vücudunuzun içinizdeki sivilceye neden olan bakterilerle savaşmasına yardımcı olmak için doğrudan cilde uygulanır veya yutulur.

 

 

Akne karşıtı serum

 

Akne karşıtı serum kullanmanın ilk adımı cilt tipinize uygun bir ürün seçmektir. Piyasada çok çeşitli serumlar var, bu nedenle bir şişe satın almadan önce araştırma yapmanız önemlidir. Satın almayı düşündüğünüz her serumdaki aktif bileşenlerin konsantrasyonunu ve gücünü göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca, ürünün alerjik reaksiyonları veya buna bağlı yan etkileri olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bununla birlikte, akne serumlarında bulunan en yaygın aktif bileşenlerden bazıları şunlardır:

 

Salisilik asit, ölü cilt hücrelerini tıkanmış gözeneklerden ve akne gibi diğer cilt koşullarından pul, pul dökmeye ve çıkarmaya yardımcı olan bir beta hidroksi asittir. Bu kimyasal tipik olarak söğüt kabuğundan veya diğer salisilat kaynaklarından elde edilir ve etkinliği artırmak için genellikle diğer maddelerle birleştirilir.

 

Benzoil peroksit hem antiseptik hem de antibakteriyel madde olarak kullanılan kimyasal bileşiktir. Cildin derinliklerindeki gözenekleri temizleme yeteneğinin bir sonucu olarak beyaz noktaların ve diğer hafif sivilce türlerinin yüzeye çıkmasına neden olur. Bununla birlikte, benzoil peroksit hassas cilt tipleri üzerinde çok sert olabilir ve zamanla ciltlerinde ciddi hasara neden olabileceğinden bu tür cilt tiplerine sahip bireyler için önerilmez.

 

Tretinoin, gözeneklerin tıkanmasına yardımcı olan aktif bir A vitamini formudur. Vücudunuzdaki yağ bezlerinin boyutunu küçülterek. Ayrıca, mevcut herhangi bir kesinti için iyileşme sürecini hızlandırmak için hücre devir hızlarını artırır. Bu bileşen son derece etkilidir ancak doğrudan cilde uygulandığında ciddi tahrişe neden olur; bu nedenle en iyi oral yoldan kullanılır.

 

 

Akne serum ne işe yarar?

 

Akne serum ne işe yarar? Bu, serumların etkinliği büyük ölçüde içerdikleri aktif bileşen türüne bağlıdır. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak bazıları diğerlerinden daha iyi çalışır. Örneğin salisilik asit, ölü deri hücrelerini tıkanmış gözeneklerden temizlemede en iyi sonucu verirken, tretinoin, mevcut lekeler ve akne izlerinin iyileşme sürelerini hızlandırmak için hücre dönüşüm oranlarını artırmaya odaklanır. Genel olarak, özel cilt bakımı endişelerinize bağlı olarak bir akne serumu seçmek en iyisidir. Bir tane seçmek söz konusu olduğunda "herkese uyan tek bir beden" cevabı yoktur!

 

Cilt sorunları herkesin hayatında sık görülen bir durumdur. Ciltte yaralar ve kistler de sık görülen bir durumdur. Çoğu insan hayatlarının bir noktasında sivilce ile uğraşmak zorunda kalır. Birçok insan hem akne hem de egzama ile uğraşmak zorundadır, bu nedenle bu sorunları tedavi etmek için birçok seçenek vardır. Hem hafif hem de şiddetli akne vakaları için tedaviler vardır. Ciddi cilt sorunlarından muzdarip olan herkes bir dermatologdan yardım almalıdır. Ancak, çoğu insan sivilce için kendi cilt bakım rutinini uygulamakta sorun yaşamaz.

 

Sivilce için en belirgin tedavi topikal ürünlerdir. Lekeler benzoil peroksit veya diğer kimyasal peelinglerle tedavi edilebilir. Şiddetli akne vakaları olan kişiler kortizonlu kremler veya oral antiinflamatuar ilaçlar kullanmayı da tercih edebilirler. Bazı insanlar tüm vücutlarını deri ile doğrudan teması önleyen bir çinko oksit tabakasıyla kaplamayı tercih ederler. Bu, özellikle cilt bakım ürünlerindeki belirli bileşenlere alerjiniz varsa yararlıdır. Her iki durumda da, yeni sivilceler oluşmadan cildinizi tedavi etmek isteyeceksiniz. Bu, özellikle cilt tedavilerinde kullanılan bazı yaygın bileşenlere alerjiniz varsa geçerlidir.

 

Cildinizi tedavi ettikten sonra bile sorunlu sivilceler yaşayabilirsiniz. Birçok insan, günlük bir sivilce serumu kullanmaya başladıklarında sivilcelerinin durduğunu fark eder. Bu ürünler mevcut kusurları tedavi etmeye ve yenilerinin oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Düzenli cilt bakımı rejiminizi uygulamadan önce her gün temiz ve kuru cilde akne serumu uygulamak iyi bir fikirdir. Bu yüzden öncesinde yüz yıkama jeli ile yüzünüzü temizlemeniz önemlidir. Serumlar, kızarıklık, şişlik ve gözenekleri azaltmak ve en iyi şekilde görünmenize yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiştir. Bazıları ayrıca mevcut sivilceleri tedavi etmeye ve yenilerinin oluşmasını önlemeye yardımcı olan bileşenler içerebilir.

 

 

Akne sivilce serumu

 

Akne sivilce serumu günlük rutininize dahil etmenin birkaç yolu vardır. Düzenli uygulama, mevcut sivilcelerin görünümünü azaltmaya ve cildinizde yenilerinin oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Normal cilt bakım rutininizin bir parçası olarak akne serum kullanabilirsiniz. Bu, tedavilerinizin geride bıraktığı ölü deri hücrelerini temizlemeye yardımcı olacaktır! Yüzünüzü temizledikten sonra serumu uygulamak, gözenekleri tıkamadan veya yeni lekeler oluşturmadan görünümünü ve sağlığını daha da iyileştirir.

 

Akne, topikal ürünler ve uygun cilt bakım rutinleri yardımıyla etkili bir şekilde tedavi edilebilir. Çoğu insan sivilcelerini topikal tedavilerle ve düzenli olarak akne serumlarıyla tedavi etmeye başladığında daha iyi görünür.

 

Makul bir fiyata etkili bir akne serumu bulmak kolaydır. Çoğu Akne serumu hem hafif hem de şiddetli akne vakaları için harika sonuçlar sağlar. Birkaç çeşit serum mevcuttur; her biri farklı cilt sorunlarını tedavisi için en iyisidir. Örneğin, bazı akne serumları hem batık tüyleri hem de sivilceleri tedavi etmek için bileşenleri arasında çay ağacı yağı içerir. Neyse ki, akne dahil çeşitli cilt problemlerini tedavi ederken çay ağacı yağının etkinliğini gösteren çok sayıda araştırma var. Bu, bu bileşeni tek başına kullanarak etkili bir tedavi planı oluşturmayı kolaylaştırır!

Shop

© 2023 Zederma Tüm Hakları Saklıdır.