Zederma Shop

Bize Ulaşın

Zederma Shop
×
Cilt Bakımında En Önemli Etken: Tonik Kullanımı


Cilt bakımında en önemli kural temiz bir cilde sahip olmaktır. Yapılacak her türlü bakım ve uygulamalardan önce mutlaka derinlemesine temizlenmesi gereken cilt, bu sayede gözeneklerini açarak, verilecek olan vitamin ve mineral desteğini daha hızlı emme ve alt katmanlarına gönderme eğilimi göstermeye başlayacaktır.

Tıkanan gözenekler, ölü derilerin oluşturduğu kirli tabaka, günlük hayatın cilt yüzeyinde oluşturduğu kir ve tozlar, cildin sağlıklı görünümünü bozduğu gibi, epidermis yapısına da zarar vermektedir. Siyah nokta oluşumları, akne ve sivilce hormonal sebeplerin dışında, düzgün temizlenmeyen cilt ve yanlış kullanılan kozmetik ürünler sebebi ile oluşmaktadır.

Bu sebeple günlük yapılacak ufak bakım ile cildinizin sağlığını korumaya yardımcı olduğunuz gibi yaşlanma etkilerinin geciktirilmesine de katkı sağlayacaksınız.

Cilt temizleme uygulamalarında en önemli aşama tonik kullanımıdır. 

Cildin derinlemesine temizlenmesine katkı sağlayacak AHA, BHA, salisilik asit, glikolik ve niasinamid asit içerikleri ile cildi temizlerken, siyah nokta ve akne oluşumlarını da engelleye yardımcı olan tonikler, aynı zamanda cildi yatıştırıcı ve dinlendirici özelliklere de sahiptir.

Yapılıyor ise makyaj öncesi ve sonrasında kullanılması mutlaka gerekli ürünlerden olan tonik, böylelikle ciltte kalan makyaj kalıntılarının derinlemesine temizlemesine katkıda bulunacaktır.

Pürüzsüz ve aydınlık bir cilde sahip olmak için rutin olarak uygulanan cilt bakımlarına eklenecek bir tonik yardımı ile sizde cildinizin daha sağlıklı ve aydınlık görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

 

Tonik Nasıl Kullanılmalıdır?


Cilt sağlığını korumak ve yaşlanma karşıtı bakım uygulayabilmek için rutin cilt temizliği uygulamaları ve arındırıcı kullanımı şarttır.

Her gün düzenli olarak yapılacak; yüz temizleme, tonik, nemlendirici ve cildin ihtiyacına göre akne ya da yaşlılık karşıtı krem ve serum bakımları ile cildinizin sağlığını korumaya destek olabilir, zamanın yaşlandırıcı etkisini yavaşlatabilirsiniz.

Her gün makyaj yapmak gibi bir zorunluluğunuz varsa, her sabah makyaj yapmadan önce temizlediğiniz cildinize, göz çevresini hariç tutacak biçimde, bir pamuk yardımıyla yüzünüze tonikleme işlemi yapabilirsiniz. 

Tekrar yıkamaya gerek kalmadan, cilt tipinize uygun makyaj malzemeleri ile hoş görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Temizlenmiş bir cilde yapılan makyaj sayesinde cildiniz, daha doğal ve fresh görünmeye başlayacaktır. Akşam yatmadan önce makyajınızı yüzünüzden temizledikten sonra cilt tabakasında kalıntı bırakmamak ve gözeneklerin tıkanmasına yol açmamak için mutlaka yüz toniği ile temizleme yapılmalıdır. İçeriğinde bulunan salisilik asit ile cilt yüzeyinde biriken yağ kir ve ölü deriyi anında temizleyerek, cildinize doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz. Her cilt tipine uygun geniş seçenekleri ve uygun fiyatlarıyla da her bütçeye hitap edecek çözümler sunmaktadır.

 

Toniğin Faydaları Nelerdir?


Sağlıklı bir cilt sağlıklı cilt bakımından geçmektedir.

Çevresel etmenler, sigara kullanımı, uzun süre zararlı güneş ışığına maruz kalma, hormonal düzensizlikler cilt tabakasında bozulma ve inflamatuar hücre kaynaklı pek çok sorunlara yol açabilmektedir. Sivilce ve akne, siyah nokta cilt lekelenmesi ve kırışıklıklar cilt deformasyonuna bağlı oluşan etkilerdir. Doğru ürünler ve uygun bakım ile cildin hem yaşlanmasını geciktirmek hem de sağlıklı görünümünü korumak mümkündür. 

Özellikle temiz bir cilt yapılacak bütün bakımları daha etkili ve sonuç odaklı çözüme kavuşturacağı için bakımı ihmal edilmemesi gereken ilk aşamadır. Tonik kullanımı da bunun beraberinde getiren uygulama olacaktır.

  • Cilt bakımının tamamlayıcı ürünü olan tonikler sağladıkları derinlemesine gözenek ve siyah nokta karşıtı cilt temizliği ile cildin nefes almasına, yatışmasına ve kirlerden arınmasına katkı sağlamaktadır. 
  • Düzenli kullanılan tonik bakımı ile ciltte biriken yağ, kir, ölü tabaka oluşumu bertaraf edileceği için siyah nokta ve akne oluşumları engellenmiş olacaktır. Bu sebeple günlük tonik kullanımı aksatılmaması gereken bir cilt bakım uygulamasıdır.
  • Cildi temizleyip aydınlatırken aynı zamanda pH dengesini sağlayan tonikler, cildin ihtiyacı olan bakımı ve sıkılaştırıcı etkiyi sağlamaktadır.
  • Ciltte fazla çoğalan sebumların yol açacağı etkilerin azaltılması ve ciltteki yağ dengesinin sağlanmasına da katkıda bulunmaktadır.
  • Sıkılaştırıcı etkisi ile gözeneklerin küçülmesine yardımcı olmaktadır.
  • Aşırı yağlanmadan dolayı ciltte meydana gelen parlamanın önüne geçerek, matlaştırma sağlar.
  • Uygulanan cilt bakım ürünlerini etkisinin artırılmasına katkıda bulunmaktadır.
  • Cildin nemlenmesine katkıda bulunarak, pullanma ve cilt kuruluğunun önüne geçmektedir.

© 2023 Zederma Tüm Hakları Saklıdır.