Zederma Shop

Bize Ulaşın

Zederma Shop
×
En etkili Anti-aging Bakım Yöntemleri


AntiagingKadınların korkulu rüyası olan cilt yaşlanması ve sarkması ne yazık ki zaman bağlı olarak geliştiği gibi, sigara, alkol, yanlış beslenme ve hormonal etkenlerden dolayı da ciltte kendini erken dönemlerde gösterebilmektedir.

Cildin elastikiyet ve kolajen kaybından dolayı yaşanan kırışıklık ve sarkmalar, uygun cilt bakım ürünleri ile desteklendiği taktirde oluşumları yavaşlatılabilen etkenlerdir.

Yaşlanma karşıtı olarak zihnimizde yer eden anti-aging kelimesi, cildimizde oluşmaya başlayan deformasyonları gözlemlemeye başladıktan sonra hayatımıza girmeye aday bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Gerek profesyonel cilt bakım merkezlerinde gerekse evde uygun cilt bakım ürünleri ile yapılabilecek anti-aging bakım yöntemleri, cildin ihtiyacı olan nem, kolajen, C vitamini ve elastikiyet artışını yerine koymaya yardımcı olacaktır.

Artık oldukça kolay ulaşılabilir ve makul fiyatlarla bulunabilecek doğal içerikli kırışıklık karşıtı serum ve cilt bakım ürünleri her yaşa uygun içerikleri ile tamda cildin ihtiyacı olan bakımı sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Evde yapılan rutin cilt bakımları arasına eklenecek bir anti- aging serumu ile kolay, zahmetsiz ve ekonomik yaşlanma karşıtı bakımını kendiniz yapabilir, profesyonel destek için yüksek bütçeler ayırmaya gerek kalmadan cildinizi koruma altına alabilirsiniz.

Piyasada oldukça fazla ürün ve marka çeşidi olmasına nazaran, doğal içerikli serumlar her zaman daha sağlıklı ve sorunsuz bir bakım sağlayacağından ötürü, ürün içeriklerinin mutlaka araştırılıp, cilt tipine uygun olanın tercih edilmesi gerekmektedir. 

Anti- aging bakım yöntemlerini izlerken mutlaka düzenli cilt bakımlarının arasına; kolajen takviyeli bir serum, C vitamini desteği ve peeling serum ürünleri eklenmesi gereklidir ki cilt gerekli vitamini emip, iyileşmesine yardımcı olabilsin.

 

Anti-Aging Nedir? Nasıl Sağlanır?


İlk duyduğumuz anda yaşlanma karşıtı bir çağrışım uyandıran anti-aging, kozmetik sektöründe ciltte yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklık ve sarkma tedavilerine yardımcı olmak amacı ile geliştirilen cilt bakım ürünlerinin ismi olarak adlandırmaktadır.

Ciltte yaşlanmaya bağlı meydana gelen deformasyonların ve bozulmaların daha gelmeden ya da ortaya çıktıktan sonra etkilerinin yavaşlatılması, engellenmesi ya da durdurulması amaçlı geliştirilen, içeriğinde cilt elastikiyetini artırıcı, sıkılaştırıcı kolajen takviyesi bulunan cilt bakım ürünlerine anti-aging içerikli ürünler denilmektedir.

Bilindiği üzere yaşlanma bağlı cildin sağlıklı vitamin ve mineral dengesini kaybetmesi sonucu ortaya çıkan kırışıklık ve deformasyonları aynı zamanda farklı etkenlerde tetikleyebilmektedir. Zararlı UV güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak, serbest radikaller, hormonal dengesizlikler, sigara ve alkol kullanmak, sık kilo alıp vermek, sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşamın yanı sıra cilde ihtiyacı olan bakım desteğinin sağlanmaması da ciltte yaşlanma etkilerinin görünmesine neden olmaktadır.

Profesyonel olarak estetik klinik ve güzellik merkezlerinde pek çok yöntem ile anti-aging ve yaşlanma karşıtı uygulamalar yapılmaktadır.

Fakat hem bütçe hem de zaman gerektiren bu uygulamaları günlük rutin bakımlar ile evde yapılacak cilt bakımı ile de sağlamak mümkün.

Anti-aging içerikli serum ve kremler ile cildi desteklerken takviye kullanılacak bir C vitamini serum cildin ihtiyacı olan bakımı sağlamaya yardımcı olacaktır.

Doğal içeriklere sahip pek çok anti-aging jel ve serumlar piyasada bulunmaktadır. Evde hazırlayacağınız mini bakım kürleri ile de bu dönüşüme destek olabilir, düzenli ve protein ağırlıklı beslenerek vücudun kolajen ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunabilir, 30 yaşından sonra sizde cildinizin kaybettiği vitamin ve mineralleri ona geri kazandırmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

© 2023 Zederma Tüm Hakları Saklıdır.