Zederma Shop

Bize Ulaşın

Zederma Shop
×

Cilt üzerindeki ölü deri, yağ, kir ve makyaj kalıntılarının arındırılmasına, gözenek görünümünün azalmasına yardımcı olur. Sebum salgısının dengelenmesini ve siyah nokta oluşumun engellenmesini destekler. Alfa ve Beta Hidroksi asitler ile cildinizin tazelenmesine, yaslanma belirtilerine karsı korunmasına yardımcı olur. Sodium PCA ve Hyaluronik Asit ile cildin nemlenmesini ve canlı bir görünüm kazanmasını destekler.

Pamuğa damlattığınız 4-5 damla toniği temiz ve kuru cildinize masaj yaparak uygulayınız. Cildinizi asitlere alıştırmak için 1 hafta boyunca üç günde bir uygulama yapınız. Ardından günde 1 kereden fazla olmamak şartıyla her gece yatmadan önce cildinize uygulayınız. Tavsiyemiz ürünü gündüz kullanımda SPF 50 güneş koruyucu krem ile kullanmanız. Uygulamadan 8-10 dk sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. Cildi yıkadıktan sonra diğer cilt bakım ürününüzü / nemlendiricinizi kullanabilirsiniz. Uygulamadan sonra ilk bir kaç gün hafif bir karıncalanma hissedilebilir, bu hissiyat geçicidir.

Kullanımı hakkında daha detaylı bilgi için lütfen uyarılar kısmını okuyunuz.

Aqua, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Propylene Glycol, Pentylene Glycol, PEG-12 Dimethicone, Salicylic Acid, Lactic Acid, Glycolic Acid, Sodium Lactate, Phenoxyethanol, Sodium Hydroxide, Parfum, Trideceth-9, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium PCA, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol, Tetrasodium EDTA.

Sipariş VerZederma Shop

Tonik

Tonik, yüzü temizlemek ve yenilemek için cilt üzerinde kullanılan bir sıvıdır. Günlük cilt bakım rutinlerinin çok önemli bir parçasıdır. Bazı insanlar Tonikleri yüz temizleyici olarak kullanırken, diğerleri gözenekleri tıkamak için büzücü olarak kullanır. Toniklerin gücü ve amacı farklıdır, bu nedenle ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmeniz gerekir.

 

Tonik, yüzü temizlemek ve nemlendirmeye hazırlamak için kullanılır. Tonikler ayrıca lekeleri ve sivilceleri tedavi etmek için kullanılır. Toniklerin ana bileşeni sudur, bu da onları hafif ve kolay uygulanabilir kılar. Genellikle açık sarı veya yeşil renktedirler ve yumuşak, pH dengeli bir pH seviyesine sahiptirler. Bir Tonik seçtikten sonra, yüzünüzü nazik bir temizleyici ile yıkadıktan sonra uygulamanız gerekir. Yüzünüzdeki diğer ürünleri kullanmadan önce cildinizin Tonikteki bileşenleri emmesi için zamana ihtiyacı vardır.

 

'Tonik’ kelimesi Yunanca 'yıkamak' ve 'temizlemek' kelimelerinden gelir. Modern hijyenden önce insanlar bulaşıkları temizlemekten vücutlarını yıkamaya kadar her şey için sabun kullanırlardı. Sabunlar, insan derisinin asitliğini dengeleyen alkali bileşenler içerir. Modern sabunlar, insan cildine benzer bir pH seviyesine sahiptir ve bu da modern sabunları biraz asidik yapar. İnsan cildini tahriş etmekten kaçınmak için, insanlar cildin asitliğini sabun gerektirmeden nötralize eden alkali sabunsuz temizleyiciler yapmaya başladılar. İlk modern büzücü 1869'da yaratıldı ve bugün çalışan her cildin temel maddesi haline geldi.

 

Tonikler yüzünüzü temizledikten sonra kullanıldığından, gözenekleri açmak ve gözenek tıkanıklıklarını gidermek için kullanılabilirler. Tonikler ayrıca yüzü kirlerden temizleyerek lekelere ve sivilcelere de yardımcı olur. İnsanlar genellikle yüzlerini temizledikten sonra, ancak nemlendiricilerini veya büzücülerini uygulamadan önce Tonik kullanırlar. Bu, nem katmanlarını uygulamadan önce yüzdeki tüm yağ, makyaj, kir ve diğer yabancı maddeleri temizlemeye yardımcı olur. Ardından kızarıklığı yatıştırmak, tahrişi yatıştırmak ve gözenek tıkanıklıklarının neden olduğu şişliği azaltmak için seçtiğiniz Toniği uygulayabilirsiniz.

 

 

Tonik nedir?

 

Tonik nedir? Yüz tonikleri cildin sağlığını ve genel görünümünü iyileştirmek için kullanılır. Cilt tarafından emilebilen besinler ve mineraller içerirler. Yüz tonikleri akne, kırışıklık ve yaşlanma gibi çeşitli cilt bozukluklarını önlemek için kullanılır. Ayrıca göz çevresindeki ince çizgiler, akne ve yağlı cilt gibi çeşitli diğer sağlık sorunlarını tedavi etmek için de kullanılırlar. Birçok insan, gözeneklerin, kırışıklıkların ve lekelerin görünümünü iyileştiren ölü deri hücrelerini yüzlerinden çıkarmak için yüz tonikleri kullanır. Ancak bazı insanlar yüz toniklerinin gerçek bir fayda sağlamadıkları için para israfı olduğuna inanırlar.

 

Tonik cilde besin ve mineral eklemek ve çeşitli hastalıkları önlemek için kullanılır. Özellikle kuru ciltli veya akne veya yaşlanma ile ilgili sorunları olan kişiler için faydalıdır. Yüz toniği kullanmak, başka sağlık sorunları geliştirmenizi önleyen sağlıklı bir cilde ulaşmanıza yardımcı olabilir. Cildiniz ayrıca güneşe maruz kalma ve kirlilik gibi çevresel faktörlerin neden olduğu hasarı onarabilir. Yüz toniği kullanmak, sağlıklı bir cilt elde etmenize yardımcı olabilir, bu da iyi bir benlik saygısı elde etmenin anahtarıdır.

 

Tonik ayrıca ölü deri hücrelerini deriden arındırmak için de kullanılır. Bu, akne ve yaşlanma gibi belirli cilt koşullarının önlenmesinde önemli bir adımdır. Cildi eksfoliye etmek, zamanla yüzünüzde biriken ve akne ve yaşlanma ile ilgili sorunlara neden olabilen ölü hücreleri ortadan kaldırır. Ek olarak, yüzünüzü eksfoliye etmek, gözeneklerinizi tıkayan ve sivilcelere ve diğer cilt rahatsızlıklarına yol açan fazla ölü hücreleri temizleyebilir. İyi bir yüz toniği, yüzünüze zarar vermeden ölü deri hücrelerini nazikçe temizleyen bileşenlere sahip olmalıdır. Yüz toniği kullandıktan sonra kızarıklık veya ağrı hissetmemelisiniz, çünkü bu cilt tipiniz için çok sert olduğunu gösterir.

 

 

Tonik ne işe yarar?

 

Tonik ne işe yarar? Yüz toniği kan basıncını ve kolesterol seviyelerini düşürerek kan dolaşımını iyileştirebilir. Ayrıca cildinizdeki enfeksiyonlarla savaşarak bağışıklığı artırabilir. Yüz tonikleri, kan dolaşımını ve bağışıklığı geliştirerek genel olarak daha iyi bir sağlık elde etmenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, bu ürünlerin tedavi edemediği herhangi bir altta yatan sağlık sorununuz olmadığından emin olmak için bir yüz tonikleri rejimine başlamadan önce bir doktora danışmalısınız.

 

Yüz tonikleri genellikle güvenli olsa da bazı insanlarda alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu, birisinin üründeki bileşenlerden birine karşı mevcut bir duyarlılığı olduğunda ortaya çıkabilir. Ek olarak, bazı insanlar bir ürünün formülündeki diğer bileşenlere, satın alırken farkında olmadıkları bir hassasiyet gösterebilir. Bu nedenle, ürüne alerjik reaksiyona neden olmaktan kaçınmak için içerik etiketlerini dikkatli bir şekilde okumak önemlidir.

 

Yanlış Yüz toniği, iyileşmesine yardımcı olmak yerine cildinize zarar verebilir. Tüm bileşenler yüzünüz için güvenli değildir; yüzünüzün ihtiyaçları için yalnızca Aloe Vera veya cadı fındığı gibi doğal içerikli ürünler kullanmalısınız. Genel olarak, yüz tonikleri sağlıklı görünen bir cilt için birçok fayda sağlar. Çeşitli hastalıkları önleyebilir, ölü hücreleri deriden arındırabilir ve kan dolaşımını ve bağışıklık sistemi fonksiyonunu iyileştirebilirler.

 

En iyi tonik

En iyi tonik hangisidir? Bazı, yüz tonikleri zamanla cilt bağışıklık sistemine zarar veren zararlı kimyasallar ve koruyucular içerir. En iyi tonik cilde zarar vermeyen toniktir. Bu tonik seçenekleri tüm cilt tiplerine uygun olmalı ve alerji gibi yan etkiler göstermemelidir. Ayrıca en iyi tonik hangisi gibi soru soran bireylerin, bir cilt uzmanına görünmeleri ve kendi cilt tiplerine en uygun olan ürünleri kullanmalarını öneririz.

 

Cildinizi sağlıklı tutmak için her gün zararlı güneş ışığından korumalısınız. Birkaç saat güneşte kaldıktan sonra cildinizin doğal UV filtreleri bozulmaya başlar ve bu da güneş yanıklarına ve cilt hücrelerinin erken yaşlanmasına neden olur. Güneş yanıklarını önlemek için güneşe çıkmadan önce güneş kremi sürmelisiniz. Güneş kremi uyguladıktan sonra, birkaç saat güneşte kaldıktan sonra cildinizi yenilemek için yüz toniği kullanabilirsiniz. Yüz Toniklerindeki büzücü maddeler, birkaç saat güneşte kaldıktan sonra hasarlı cildi onarmaya yardımcı olur.

 

Yeni cilt bakım ürünleri kullanmaya başlamanın iyi bir yolu yüz toniği kullanmaktır! Cilt bakımı rutininizin hangi aşamasında olursanız olun, Tonikler size yardımcı olur; sivilceleri tedavi etmek veya yüzünüzdeki kirleri sabun kullanmadan temizlemek için harikalar! Ayrıca, yüzünüzü güneşlendikten sonra Tonik kullanmak UV ışınlarının verdiği zararları onarmaya yardımcı olacaktır!

© 2023 Zederma Tüm Hakları Saklıdır.